Rozliczenie podatkowe a kredyt

Rozliczenie podatkowe a kredyt Banki Kredyt na PIT podatki
W związku z corocznym rozliczeniem podatkowym, większość z nas zobowiązana jest do wypełnienia deklaracji podatkowych tak zwanych PIT- ów. Dla niektórych jest to iście miły proces bowiem nierzadko okazuje się, że przysługuje nam zwrot nadpłaconego podatku. Istnieje również ta ciemna strona medalu -  niektórzy mają niedopłatę. Jeżeli są to małe sumy to dla większości nie stanowi to zbyt wielkiego problemu. Sytuacja zaczyna być groźna w momencie, kiedy nasz dług względem Urzędu Skarbowego wynosi ponad kilka tysięcy złotych.

Informacja o niedopłacie, która przekracza nasz budżet domowy bywa traumatyczna. Nie zawsze możemy pożyczyć potrzebną sumę od znajomych czy rodziny. W związku z tym instytucje finansowe przygotowały dla konsumentów ofertę specjalnie na tą okazję. Jest to relatywnie młody produkt bankowy, którym może pochwalić się jedynie kilka placówek finansowych. Kredyt na PIT jest to kredyt na zapłatę podatku należnego dla Urzędu Skarbowego. Warunki na jakich możemy zaciągnąć kredyt na PIT różnią się w zależności od operatora bankowego. Jedne banki ustalają minimalny próg pożyczki w wysokości 3000 PLN podczas gdy pozostałe pozwalają się zadłużyć już od 300 PLN. Analogiczne różnice dotyczą czasu na jaki kredyt na PIT jest udzielany. Ile wynosi oprocentowanie owego kredytu? W większości przypadków wynosi ono kilkanaście procent. Niewątpliwą zaletą tego typu kredytów jest brak prowizji. Biorąc pod uwagę silną konkurencję na rynku produktów finansowych, banki stają na głowie aby zachęcić klientów do odwiedzenia ich oddziału. Kredyt na PIT  to także możliwość spłaty zadłużenia przy użyciu karty kredytowej. W obliczu informacji o niedopłacie wielu konsumentów traci głowę i nie zastanawia się nad jakością pobieranej pożyczki. A kredyt ma to do siebie , że kiedyś należy go spłacić. Zanim zdecydujemy się na tego typu współpracę z bankiem powinniśmy się dwa razy zastanowić. Kredyt na PIT nie należy bowiem do najtańszych alternatyw.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Zapraszamy wszystkich do dyskusji o kredytach. Ten temat jest bardzo szeroki i budzi coraz więcej kontrowersji. Każde zdanie, porada, opinia jest cenna, tym bardziej Twoja.

Komentarze
    Polecane strony